Z przykrością informujemy, że 21 stycznia 2011 roku w wieku 54 lat zmarł Kierownik Drużyny WOPR Świętochłowice - Czesław Kurpas.

 

 

 
„Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych” 
Z żalem informujemy, że dnia 21 stycznia 2011 roku zmarł Kierownik Drużyny WOPR Świętochłowice- Czesław Kurpas. Jednak podążając za słowami księdza Twardowskiego z pewnością o Nim nie zapomnimy.  Pan Czesław był Kierownikiem naszej Drużyny od samego jej powstania. To wtedy, w 2004 roku wraz ze swoim przyjacielem Grzegorzem Truchan doprowadzili do jej powstanie. I Kierownikiem pozostał do dnia dziejeszego.  O tym, że był człowiekiem o wielkim sercu powszechnie wiadomo. Był licznym inicjatorem  imprez w mieście, niekoniecznie z wiązanych z wodą. Od zawsze związany z pływaniem- w młodości startował w licznych zawodach w swojej specjalności – styl grzbietowy. Z czasem wstąpił w szeregi WOPR, wiele sezonów letnich spędził nad wodami dbając o bezpieczeństwo kąpiących się. Ratownictwo traktował jako służbę. Miał tutaj misję do spełnienia. Funkcję Kierownika pełnił  z pełną odpowiedzialnością. Był osobą, której nikt nie jest w stanie zastąpić. Nauczył nas bezinteresownej pracy dla drugiego człowieka. Wielu z nas skorzystało z jego doświadczenia. Zawsze uśmiechnięty, choć potrafił także ostrzec i przypomnieć czego robić nie należy.  Waleczne serce. Nigdy się nie poddał. Był człowiekiem przyjaznym, życzliwym, chętnym do pomocy, zawsze sprawiedliwy.  Świetnie zorganizowany, zawsze można było na niego liczyć, również w sprawach osobistych. Zadowolony z pracy swojego następcy oraz wszystkich członków i ratowników. W życiu zawodowym zawsze wymagający, ale otwarty na drugiego człowieka.  Za swoją prospołeczną, bezinteresowną działalność został odznaczony brązową honorową odznaką nadaną przez ZG w Warszawie.
Panie Kierowniku, czuwaj nad nami!
Wspomnienie - Grażyna Falisz
 
 
21 kwietnia 2012 na zebraniu z okazji 50 lecia powstania WOPR w Polsce Czesław Kurpas został pośmiertnie odznaczony „Błękitnym Krzyżem”, który jest najwyższym odznaczeniem WOPR


Dołącz do nas

Więcej...

Harmonogram szkoleń

Więcej...

praca dla ratownika

Więcej...

Witajcie

na stronach poświęconych wopr

Więcej...

Śląska

grupa interwencyjna

Więcej...

Kalendarz

ważnych przedsięwzięć

Więcej...

Copyright 2015 | All rights reserved: Śląskie WOPR | Design: mappo.pl